Як правильно підібрати «зимові» шини для міського велосипеда

З наближенням морозів і відповідних труднощів з переміщенням по дорозі на велосипеді власники не знаходять кращого варіанту - двоколісний транспорт відправляється на балкон, в підвал або гараж до потепління або хоча б зникнення льоду. Це стосується в першу чергу тих, хто користується міським велосипедом: для поїздок на роботу, навчання і в інші точки населеного пункту, куди добиратися пішки вкрай довго, а громадський транспорт використовувати незручно через розкладу і умов перевезень.

До вашої уваги поради, що дозволяють правильно підібрати «зимові» шини для міського велосипеда, не витрачаючи зайвих коштів і часу. Вам потрібно тільки правильно оцінити очікувані погодні умови. Придбати шини для зими влітку і восени набагато простіше - вони дешевші, а проблем з наявністю немає.

Чим відрізняються «зимові» покришки для велосипеда?

Основними особливостями гуми для поїздок взимку є:

  • поверхня шин м'яка, але з яскраво вираженим протектором, що полегшує водіння на замерзло дорозі;
  • можливість установки металевих шипів для поїздок в особливо морозні дні;
  • термін служби набагато більше, ніж у літніх покришок завдяки тому, що взимку поїздок на велосипеді менше, а встановлюються вони на три-чотири місяці на рік (в залежності від погодних умов).

Діляться зимові шини на універсальні (допускається їзда по бездоріжжю і асфальтованому / бетонному покриттю) і міські. Вага таких покришок помітно більше, ніж у літніх моделей. Мінімум кожна шина важить 0,7 кг. Даний показник залежить від діаметра колеса і марки, яка цікавить водія.

Чи варто міняти обидві покришки взимку?

З метою економії велосипедисти вдаються до виключення покупки гуми для заднього колеса. Це не позбавлене сенсу з кількох причин:

  • задню частину велосипеда не заносить так сильно, як передню, при наїзді на слизьку ділянку дороги;
  • в перші дні зими недостатньо багато льоду, щоб серйозно вплинути на зручність і безпеку їзди;
  • розчищені дороги підходять і для їзди без шипів на задньому колесі.

Врахуйте, що при зниженні температури повітря краще встановити шиповані зимові покришки негайно. Монтаж і демонтаж шипів сам по собі забирає досить багато часу, але завжди є альтернатива у вигляді придбання додаткового комплекту коліс, де вже встановлені зимові шини з шипами. Цей спосіб вирішення проблеми підходить більше тим, у кого є додаткові кошти, і потреба в регулярних поїздках незалежно від пори року.

Вибір оптимального варіанту

Перед покупкою шин вивчіть характеристики - особливо зверніть увагу на ширину. Чим більше цей параметр, тим краще для велосипедиста. Головна перевага широкої гуми полягає в більшій контактної площі, що не дає ковзати при зіткненні з льодом. При наявності шипів більша їх кількість схоплюється за дорожнє покриття, зводячи ймовірність занесення і падіння до нуля. Більш вузькі покришки також мають свої переваги: вони дозволяють «прорізати» сніговий покрив, якщо дорога погано розчищена або взагалі засипана.

Зверніть увагу на моделі від наступних виробників зимових велосипедних шин:

  • Nokian;
  • Specialized;
  • Klenda;
  • Schwalbe;
  • Continental.

Звертайте увагу на маркування шин, яка відповідає європейським вимогам (ETRO), що позначається абревіатурою ISO. В даному показнику потрібно дивитися на числа, де перший вказує на ширину гуми, а друге - на посадковий діаметр обода колеса. Якщо на покришках є стрілка, що вказує напрямок руху, монтаж потрібно проводити строго так, як намальовано. Протектори в таких шинах дозволять найбільш стабільно утримувати напрямок руху і не ковзати.

У каталозі інтернет-магазину ProExtreem є моделі, які підійдуть вашому велосипеду поліпшити прохідність під час їзди пізньої осені і взимку. Це особливо актуально для людей, які їдуть на роботу рано, і повертаються додому пізно, коли є ризик потрапити на замерзлу трасу. Після покупки обов'язково обкатайте шини, встановивши їх заздалегідь. Після 40-50 км на чистому асфальті ви можете бути впевнені в безпеці їзди.