Як вибрати шкільний рюкзак

Зібрати дитину до школи стаёт з кожним роком все дорожче. Справа не тільки в знеціненні валюти, але і поліпшення якості канцтоварів та іншого спорядження. Не виняток і рюкзаки, портфелі, які навіть в порівнянні з тим, що було 10 років тому, змінилися. Годі й більше купувати щорічно сумку через передчасного зносу. Причиною покупки нового ранця все частіше стаёт просто практична необхідність, пов'язана зі збільшенням кількості предметів і поступовим зростанням дитини. Ми вам допоможемо розібратися в тому, як вибрати шкільний рюкзак швидко і з мінімально можливими витратами.

Який тип сумки вибрати?

Перш за все, необхідно розібратися в тому, що таке рюкзак, ранець і портфель, адже часто люди змішують ці поняття, хоча це зовсім неправильно. Основні відмінності полягають в наступних аспектах:

· ранець - підходить для учнів молодших класів. У ньому є ортопедична спинка, присутній жорсткий корпус. Також передбачені дві лямки, щоб легко носити ранець на плечах;

· рюкзак - допускається використовувати, починаючи з 5 класу. Виріб набагато м'якше, відсутні ортопедичні спинки;

· портфель - рекомендується носити виключно старшокласникам через те, що його можна повісити лише на одне плече або носити в руках. Непідготовлений дитячий організм ще не готовий до навантажень, які здатні привести до викривлення хребта.

Якщо ви вирішили придбати ортопедичний ранець для першокласника, його вага не повинна перевищувати 1,25 кг, а разом з вмістом загальна вага не може перевищувати 15% від маси учня. Обов'язково вибирати ранець за присутності самої дитини. Це пов'язано не тільки з тим, щоб він вибрав колір і / або малюнок на виробі. Важливо, щоб відстань між лямками підходило по ширині плечей. Дитині потрібно приміряти ранець / рюкзак хоча б без вантажу, щоб знати приблизно, як він буде сидіти.

Розмір рюкзака, ранця або портфеля також необхідно враховувати при покупці. Він повинен відповідати зросту дитини. Розібратися в цьому простіше, ніж спочатку може здатися:

· до 1 метра - XXS;

· 100-115 см - XS;

· 115-130 см - S;

· 130-145 - M;

· 1,45-1,75 м - L;

· від 1,75 м - XL.

Також можна орієнтуватися на об'єм в літрах, якщо він зазначений виробником або продавцем. Для молодших класів рекомендується обсяг в 11-16 літрів. Відповідно, старшокласники можуть орієнтуватися на більш великі моделі всередині, з огляду на невиправдано велику завантаженість учнів в 15-17 років.

Дизайн і наявність додаткових елементів

Важливим елементом в шкільній сумці є жорстке дно, яке захищає виріб від передчасного зносу. Вся справа в тому, що при регулярному носінні книг, зошитів та інших предметів всередині неминуче протирається нижня частина, що особливо проявляється на кутах. Більш жорстке дно рюкзака і ранця дозволить не тільки зберегти виріб, але і зберегти підручники від пошкоджень. Інший плюс наявності жорсткого днища - вміст сумки рятується від попадання рідини і бруду. Оптимальним варіантом у цьому випадку є використання не пластика, а іншого матеріалу, здатного відштовхувати бруд і воду.

Для молодших школярів невід'ємним елементом зараз є наявність світлоповертаючих елементів. При виході на навчання в ранній час і повернення після обіду (навіть близько до вечора) взимку виникає необхідність забезпечити безпеку дитині від попадання в ДТП. Відбиватися світло повинне не тільки від основної частини ранця, а й від лямок.

Знайома ситуація, коли у дитини навіть в молодших класах досить багато книг, які потрібно носити, через що батьки часто включаються в процес. Для таких випадків повинна бути зручна ручка, посилена гумовим чохлом, дозволяючи носити вантаж максимально комфортно.

Рекомендується вибирати ранець / рюкзак, виготовлений з поліестеру або нейлону. Вони не пропускають вологу, не вицвітають, їх легко прати. Дайте дитині спробувати застебнути і розстебнути виріб у всіх відділеннях, щоб можна було переконатися у зручності. Якщо є потреба, вибирайте модель з додатковими кишенями й хоча б двома великими відділеннями. Знаючи тонкощі вибору шкільного рюкзака, ви допоможете дитині носити книги та над усіма речами комфортно.